Klimatyzacja

Klimatyzacja jest elementem komfortu i bezpieczeństwa w samochodzie, dlatego konserwacja klimatyzacji samochodowej jest niezbędna. Zalecamy sprawdzenie i serwis systemu klimatyzacji, jeśli zauważysz jedną lub więcej oznak zużycia:

Wypływające powietrze z klimatyzacji brzydko pachnie – odgrzybianie metodą ultradźwiękami

Nie ma nic gorszego niż brzydki zapach rozchodzący się wewnątrz samochodu bez możliwości otwarcia okna, gdy latem jest zbyt gorąco. Cuchnące powietrze jest najprawdopodobniej spowodowane złą higieną systemu klimatyzacji. W takim przypadku należy umówić się na wizytę w naszym serwisie klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu „antybakteryjnego” zabiegu, takiego jak odgrzybianie metodą ultradźwiękami, pozbędziemy się grzybów, kurzu i bakterii.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę:

Pomimo klimatyzacji, na szybach pojawia się mgła? Oznacza to, że klimatyzacja nie spełnia swojej funkcji usuwania wilgoci z wnętrza pojazdu. Jeśli wentylacja wewnątrz pojazdu jest słaba, oznacza to, że powietrze nie przepływa prawidłowo. W ramach diagnostyki sprawdzimy Twój filtr kabinowy i w razie potrzeby go wymienimy.

Jeśli czujesz, że powietrze nie jest wystarczająco zimne, a temperatura nie spada, oznacza to, że Twojej klimatyzacji może brakować czynnika chłodniczego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi napełniania czynnikiem r134a lub czynnikiem r1234yf – zadzwoń do nas już dziś!

Zalecamy sprawdzanie klimatyzacji co najmniej raz w roku, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się bezproblemową pracą układu. Pamiętaj, że sprawdzenie systemu klimatyzacji jest częścią konserwacji samochodu. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami! Wiemy, że komfort jazdy nie powinien być kwestią budżetu, dlatego oferujemy nasze usługi za rozsądną cenę!